E-shop
Filter produktov

ARTTEC – Santal (Santalum austrocaledonicum), Santal

9,00  s DPH

NAT00054

100% čistý esenciálny olej

Na liečebné účinky sa používa drvené drevo ako prísada do čajových zmesí s antispazmotickým účinkom (uvoľňuje kŕčové sťahy v zažívacom trakte a v črevách). Esenciálnym olejom zo santalového dreva sa bojuje proti nedokonalosti pleti.

objem: 5 ml
použitie: aromalampa, difuzér, kúpeľ, inhalácia, Sauna / parný box, masáž
Katalógové číslo: 770 Kategória: Značka:

Popis

Podrobný popis

Santal (Santalum austrocaledonicum), Santal, 5ml

100% čistý esenciálny olej

Santal je exotické drevo s vysokým obsahom aromatických silíc získavané najmä zo stromu santalovníku bieleho (Santalum album). Strom dorastá do výšky 4 až 9 metrov, je poloparazitický, vždyzelený, plody sú drobné, guľovité, nejedlé. Drevo je ťažké, žlté s jemnými vláknami. Domovom mu je južnej Ázie, ale vyskytuje sa aj v západnej Indii (Pakistan, Nepál, Bangladéš Srí Lanka), tiež v Indonézii, na tichomorských ostrovoch a v Austrálii. Nepravý santal má červené odtiene a rastie vo východnej Indii (Thajsko, Malajzia).
Bez santalového dreva si nemožno predstaviť žiadny orientálna náboženský objekt. Vôňa santalového dreva sprevádza budhistické, islamskej, ale hlavne hinduistickej svätyne, ktoré sú navyše doplnené o zariadení a skulptúry z tohto materiálu. Drevité, balzamová sladké a mierne pižmové arómou santalového dreva vedie k pokoju a jednote a uzemnenie. Orientálna umeleckí rezbári vytvárajú zo santalu umelecké dielka, drobný nábytok a upomienkové predmety. Rozomleté drevo sa pridáva do určitých zmesí tabaku a tiež do kadidla pre náboženské rituály a do zmesi pre vonné tyčinky používané pri meditácii. Vôňa santalového dreva je jemne mäkká, ale napriek tomu mužská. Štrukturálne sa podobá mužskému feromónu, a tak dokáže vyslať jedinečnú, aj keď sotva viditeľnou voňajúce správu opačnému pohlaviu a aj preto je účinným afrodiziakom.
Sortiment parfumérie a kozmetiky by nebol ucelený, keby chýbali druhy sa santalom. Santalová silica je cenená aj preto, že aróma sa udrží aj po jej vyschnutí.

Na liečebné účinky sa používa drvené drevo ako prísada do čajových zmesí s antispazmotickým účinkom (uvoľňuje kŕčové sťahy v zažívacom trakte a v črevách). Esenciálnym olejom zo santalového dreva sa bojuje proti nedokonalosti pleti (suchá koža, vyrážka, vrásky, jemné línie z mimiky, růžovka, svrbenie pokožky, ekzém a pod.). Pôsobí tiež ako lymfatický a venóznej dekongestant (odstránenie zdurenie) a odstraňuje edém (opuch) dolných končatín. S úspechom sa používa na odstránenie svrabu v oblastiach, kde sa ešte vyskytuje.

 

aplikácia dávkovanie
masáž + (Zmiešať 3 kvapky s 5 ml olivového extra panenského oleja) nedokonalosti pleti a kože, ako je vyššie uvedené
aromalampa + (Až 6 kvapiek podľa veľkosti priestoru) upokojuje myseľ, navodzuje dobrú náladu, evokuje zmyselnosť, prehlbuje spánok
difuzér + (Podľa návodu výrobcu)
potieranie
kúpeľ + (12 kvapiek do pripravenej vaňové kúpele) opuchy dolných končatín, relaxácie, tonikum pre libido
obklady
inhalácia + (3 kvapky do 3-5 dcl horúcej vody) nespavosť, upokojenie, bolesť hlavy, migréna
výplach úst
Sauna / parný box + (Až 6 kvapiek na tampón voľne uložený v priestore) relaxácie, afrodiziakum, celkové upokojenie

Esenciálny olej len na vonkajšie použitie. Nepoužívať neriedený! Nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy, pre deti do 15 rokov. Neprekračovať odporúčané dávky, hrozí halucinogénne stav.

Spýtať sa na tento produkt

Váš dotaz sa pokúsime čo najskôr spracovať a odpovedať Vám na emailovú adresu uvedenú v tomto formulári.