E-shop
Filter produktov

ARTTEC – Škoricovník čínsky (Cinnamomum cassia), škoricovník čínsky

12,00  s DPH

NAT00037

100% čistý esenciálny olej

Aromaterapia využíva tento esenciálny olej pre jeho antibakteriálne, protivírusové, antimykotické a paraziticidní vlastnosti. Pomáha odstraňovať gastrointestinálne infekcie (infekcie v tráviacom trakte), gynekologické infekcie.

 

objem: 10 ml
použitie: aromalampa, difuzér, kúpeľ, inhalácia, masáž, obklady
Katalógové číslo: 773 Kategória: Značka:

Popis

Podrobný popis

Škoricovník čínsky (Cinnamomum cassia), škoricovník čínsky, 10ml

100% čistý esenciálny olej

Škoricovník čínsky je vždyzelený listantý strom pôvodom z Číny a Barmy. Jeho kôra, ktorá po usušení tvorí charakteristické tenké zvitky, je známa ako čínska škorica. Destiláciou parou a nízkym tlakom sa z kôry vetvičiek extrahuje olej. Esenciálny olej možno získať aj z vnútornej časti kôry stromu, ten je však pre arometarapii príliš dráždivý. Z vetvičiek je olej jemnejšia, má korenisto sladkastú chuť a príjemnú hrejivú vôňu.

 

Aromaterapia využíva tento esenciálny olej pre jeho antibakteriálne, protivírusové, antimykotické a paraziticidní vlastnosti. Pomáha odstraňovať gastrointestinálne infekcie (infekcie v tráviacom trakte), gynekologické infekcie, hnačka a infekčné kolitídu (zápal črevnej sliznice), gastroenteritídu (zápal tráviacej sústavy), parazitóz (infekčné ochorenie spôsobené parazitmi), vyliečiť cystitídu (zápal močového mechúra), vaginitídy (zápal pošvovej sliznice), uretritídu (zápal močovej trubice), zápaly horných aj dolných dýchacích ciest. Na rozdiel od škorice cejlónskej nemá škorica čínska afrodiziakálny účinok.
Len na vonkajšie použitie. Pozor! Dráždi pokožku a sliznice. Pred aplikáciou je nutné overiť znášanlivosť na malom kúsku kože, najlepšie na predlaktie pravej ruky.

 

aplikácia dávkovanie
masáž + (Zmiešať 3 kvapky s 5 ml olivového extra panenského oleja) uľavuje bolestiam a boľavým svalom, kĺbom, uvoľňuje kŕče
aromalampa + (Až 6 kvapiek podľa veľkosti prostredia) bojuje s depresiou, dvíha náladu a navodzuje teplé pocity v tele a mysli
difuzér + (Podľa návodu výrobcu)
potieranie
kúpeľ + (12 kvapiek do pripravenej vaňové kúpele) gynekologické infekcie, zápal močového mechúra, zápal pošvovej sliznice, zápal močovej trubice, znižuje horúčku, je stimulujúce, podporuje krvný obeh, uľavuje bolestiam a boľavým svalom, kĺbom, uvoľňuje svalové kŕče, natiahnuté svaly
obklady + (5 kvapiek do 1 l teplej vody) reumatizmus, artritída
inhalácia + (3 kvapky do 3-5 dcl horúcej vody) infekcie dýchacích ciest, prechladnutie, zápal nosohltanu
výplach úst
Sauna / parný box

Nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 12 rokov, zvýšená opatrnosť pri užívaní liekov na diabetes (cukrovka), na riedenie krvi a pri vysokom krvnom tlaku.

Spýtať sa na tento produkt

Váš dotaz sa pokúsime čo najskôr spracovať a odpovedať Vám na emailovú adresu uvedenú v tomto formulári.